Menu
Cart 0

Under 16 Boys

Under 16 Boys Division 1,2 (and 3) Squad
Some players to be placed in Under 16 Boys Division 3,4,5 Squad after first 3 or 4 practices
First Sunday Practice: Pasadena High School, cnr Goodwood and Daws Rds, Pasadena
Sunday October 14th 9:45 am to 11:45 am (15 minute warm up and cool down)
First Midweek Practice: Concordia College, Cheltenham St, Highgate
Wednesday October 17th 6:00 pm to 8:00 pm (15 minute warm up and cool down)
First Friday Games (Division 1,2): Friday October 26th, online search "SportsTg SA District Basketball" for schedules, venues and times
First Thursday Games (Division 3): Thursday October 25th, online search "SportsTg SA District Basketball" for schedules, venues and times
Division 1 Head Coach: Andrew Jantke (andrew.jantke@sturtsabres.com.au or 0410 759 280)
For all inquiries prior to first practice, please do NOT contact the Sturt office
Instead please contact the Division 1 Head Coach from Wednesday October 10th onwards 
Daniel Buglak
Ben Carlson
Josh Clifton
Noah D'Arcy
Jack King
Emil Kourani
Thomas Lawton
Ronan Mackay
Oliver Mensforth
Jacob Moss
Mattaes Phillipou
Ethan Pinnington
Fraser Pullman
Lekahi Rasmussen
Jakob Sellmann
Taj Spencer
Thomas Sutton
Oscar Talbot
Samuel Tosh
Lachlan Tosh
Jackson Tucker
Harvey White
Mitchell Wilkinson
**If your name does not appear on a squad list and you believe that it should, please email basketball@sturtsabres.com.au
ON OR AFTER Tuesday October 2nd to confirm your registration and have your name added.
Only players who have filled out an Intent To Play form (available on the District tab of sturtsabres.com.au)
have been  named in initial squads.
Under 16 Boys Division 3,4,5, Squad
Some players from the Under 16 Boys 1,2 (and 3) squad may be placed in Under 16 Boys Division 3,4 and 5 Squad after first 3 or 4 practices
First Sunday Practice: Pasadena High School, cnr Goodwood and Daws Rds, Pasadena
Sunday October 14th 9:45 am to 11:45 am (15 minute warm up and cool down)
First Midweek Practice: Concordia College, Cheltenham St, Highgate
Tuesday October 16th 6:00 pm to 8:00 pm (15 minute warm up and cool down)
First Thursday Games (Division 3,4,5): Thursday October 25th, online search "SportsTg SA District Basketball" for schedules, venues and times
Division 3 Head Coach: Taylor Renshaw (taylor.renshaw@sturtsabres.com.au)
For all inquiries prior to first practice, please do NOT contact the Sturt office
Instead please contact the Division 3 Head Coach from Wednesday October 10th onwards 
Henry Allen
Samuel Atwell
Eli Barnes 
Jesse Bernhardt
Evan Bodycomb
Cameron Eckersley
Yestin Gonzaga
Jake Griffith
Tomas Harvey
Will Hayman
Harry Johnson
Caleb Kenny
Tom Kuchel
Campbell Mccue
Thomas Parker
Callum Sinnott
Jack Stirling
Noah Taylor
Sebastian Wagner
Jack Walls
Jack Whitman
**If your name does not appear on a squad list and you believe that it should, please email basketball@sturtsabres.com.au
ON OR AFTER Tuesday October 2nd to confirm your registration and have your name added.
Only players who have filled out an Intent To Play form (available on the District tab of sturtsabres.com.au)
have been  named in initial squads.